Nowy Obniżka!
VENTS VUT 300 V mini A1

Centrala wentylacyjna VUT 250 V mini A1 VENTS

VENTS VUT 250 V mini A1

Nowy produkt

SERIA VUT 250 V MINI A1

CENTRALE NAWIEWNO-WYWIEWNE Z ODZYSKIEM CIEPŁA

Ten produkt nie występuje już w magazynie

2 574,39 zł

-30%

3 677,70 zł brutto

Zapytaj o produkt

CENTRALE NAWIEWNO-WYWIEWNE Z ODZYSKIEM CIEPŁA

Seria VUT 250 V mini A1

Centrala nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła w kompaktowej obudowie izolowanej termicznie i akustycznie i poziomym usytuowaniem króćców. Wydajność - do 250 m3/h.

Opis

Centrala nawiewno-wywiewna VUT/VUE 250 H/V mini A12 to

kompletne urządzenie wentylacyjne, zapewniające filtrację

i dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń, przy jednoczesnym

usuwaniu powietrza zanieczyszczonego. Konstrukcja wymiennika

krzyżowego pozwala na pozyskanie energii cieplnej z powietrza

wywiewanego z pomieszczeń i przekazania jej do ogrzania chłodnego

powietrza doprowadzanego z zewnątrz. Centrale są przystosowane

do montażu z okrągłymi kanałami wentylacyjnymi o średnicy 125 mm.

Obudowa

Obudowa centrali jest wykonana ze stali pokrytej stopem aluminiowo-cynkowym, z wewnętrzną izolacją termiczno-akustyczną z wełny mineralnej o grubości 20 mm.

Filtry

Centrala wyposażona jest w dwa wbudowane filtry o klasie filtracji G4, zapewniające skuteczną filtrację powietrza nawiewnego i wywiewnego. Opcjonalnie można zastosować filtr F8 do oczyszczania powietrza nawiewnego.

Wymiennik ciepła  VUT mini:

krzyżowy wymiennik ciepła jest wykonany z aluminiowych płyt. Podczas eksploatacji urządzenia w sezonie letnim (kiedy nie zachodzi potrzeba odzysku ciepła) wymiennik ciepła można zastąpić wkładem letnim.

Pod sekcją wymiennika ciepła znajduje się taca ociekowa z odpływem skroplin. Centrala

wyposażona jest w system ochrony wymiennika ciepła przed zamarzaniem.

Sterowanie

Centrala jest wyposażona w panel sterowania A1 (RS-1). Włączanie i wyłączanie centrali oraz sterowanie wydajnością urządzenia jest dokonywane za pomocą regulacji prędkości obrotowej jednofazowych silników wentylatorów.

W sezonie zimowym w wymienniku ciepła następuje wymiana energii pomiędzy strumieniami powietrza: chłodne powietrze czerpane z zewnątrz jest ogrzewane ciepłem z powietrza usuwanego z pomieszczenia. W procesie schładzania powietrza wywiewnego w wymienniku mogą powstawać skropliny. Jeżeli temperatura powietrza na czerpni wynosi poniżej -5 ° С, istnieje ryzyko zamarzania skroplin. Funkcja elektronicznego systemu ochrony wymiennika przed zamarzaniem zabezpiecza rekuperator przed ryzykiem zamarzania. Funkcja umożliwia wyłączenie wentylatora nawiewnego według wskazań czujnika temperatury. Ciepłe powietrze usuwane z pomieszczenia ogrzewa wymiennik ciepła, a po ustaniu ryzyka zamarzania, następuje uruchomienie wentylatora nawiewnego i centrala kontynuuje prcę w trybie normalnym.

Wentylatory

W centrali zastosowano wentylatory odśrodkowe nawiewne i wywiewne z łopatkami wygiętymi do tyłu i wbudowanym zabezpieczeniem termicznym z automatycznym restartem. Silniki elektryczne i wirniki są wyważone dynamicznie.

RelatedProducts