VUT 300 V2 mini EC A14 Centrala wentylacyjna VENTS

VENTS VUT 300 V2 mini EC A14

Nowy produkt

CENTRALE NAWIEWNO-WYWIEWNE Z ODZYSKIEM CIEPŁA

Centrala wentylacyjna to kompletne urządzenie zapewniające mechaniczną wymianę powietrza w pomieszczeniach z jednoczesnym filtrowaniem powietrza nawiewanegoTen produkt nie występuje już w magazynie

4 543,00 zł netto

5 587,89 zł brutto

-30%

7 982,70 zł brutto

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 6 490,00 zł

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt
VUT 300 V2 mini EC A14 Centrala wentylacyjna VENTS

VUT 300 V2 mini EC A14 Centrala wentylacyjna VENTS

CENTRALE NAWIEWNO-WYWIEWNE Z ODZYSKIEM CIEPŁA

Centrala wentylacyjna to kompletne urządzenie zapewniające mechaniczną wymianę powietrza w pomieszczeniach z jednoczesnym filtrowaniem powietrza nawiewanegoAkceptuję zasady polityki prywatności  

CENTRALE NAWIEWNO-WYWIEWNE Z ODZYSKIEM CIEPŁA

Seria VUT 300 V2 mini EC A14

Centrala nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła w kompaktowej obudowie izolowanej termicznie i akustycznie i poziomym usytuowaniem króćców. Wydajność - do 300 m3/h.

Zastosowanie

Centrala wentylacyjna to kompletne urządzenie zapewniające mechaniczną wymianę powietrza w pomieszczeniach z jednoczesnym filtrowaniem powietrza nawiewanego. Konstrukcja wymiennika płytowego pozwala na pozyskanie energii cieplnej z powietrza wywiewanego z pomieszczeń i przekazania jej do ogrzania chłodnego powietrza doprowadzanego z zewnątrz. Centrale są przeznaczone do energooszczędnej wentylacji domów i mieszkań oraz są przystosowane do łączenia z okrągłymi przewodami wentylacyjnymi (Ø 125 mm).

Warianty

VUT/VUE H2 mini EC – model z poziomym usytuowaniem króćców przyłączeniowych.
VUT/VUE V2 mini EC – model z pionowym usytuowaniem króćców przyłączeniowych.


Obudowa

Obudowa centrali wykonana jest z wysokiej jakości stali z powłoką polimerową i wewnętrzną izolacją z wełny mineralnej o grubości 20 mm, która wykazuje doskonałe właściwości termoizolacyjne i dźwiękoszczelne.

Filtr

Centrala wyposażona jest w dwa filtry o klasie filtracji G4 i F7 zapewniające skuteczną filtrację powietrza nawiewanego. Powietrze wywiewane jest oczyszczane przy pomocy filtra G4.Silnik

W centrali wykorzystywane są silniki prądu stałego o wysokiej sprawności, z zewnętrznym wirnikiem z łopatkami zagiętymi do przodu. Tego typu silniki są na dzień dzisiejszy najlepszym rozwiązaniem w dziedzinie oszczędzania energii. EC – silniki charakteryzują się wysoką sprawnością i optymalnym sterowaniem w całym spektrum prędkości obrotów. Niewątpliwą zaletą silnika EC jest jego wysoki KPD (osiąga 90%).


Wymiennik ciepła

Centrala VUT H2/V2 mini EC jest wyposażona w krzyżowy wymiennik ciepła wykonany z polistyrenu. W okresie zimowym ciepło z powietrza wywiewanego z pomieszczeń jest przekazywane do ogrzania powietrza nawiewanego. Proces ten ogranicza straty ciepła związane z zapewnieniem wymiany powietrza. Centrala jest wyposażona w tacę ociekową, przeznaczoną do usuwania skroplin, powstających w procesie pracy wymiennika ciepła, które następnie odprowadzane są do systemu kanalizacji. W okresie letnim, świeże i ciepłe powietrze z zewnątrz jest chłodzone przez strumień powietrza wywiewanego z wnętrza pomieszczenia. Pozwala to na znaczną redukcję temperatury powietrza nawiewanego, co z kolei zmniejsza obciążenie systemu klimatyzacji.

Centrala VUE H2/V2 mini EC jest wyposażona w krzyżowy wymiennik ciepła wykonany z membrany polimerowej. W okresie zimowym ciepło i wilgoć z powietrza wywiewanego z pomieszczeń jest przekazywane przez membranę entalpiczną do ogrzania powietrza nawiewanego. Proces ten ogranicza straty ciepła związane z zapewnieniem wymiany powietrza. W okresie letnim ciepło i wilgoć z powietrza z zewnątrz są przekazywane przez membranę entalpiczną do schłodzenia powietrza wywiewanego. Pozwala to na znaczną redukcję temperatury i wilgotności powietrza nawiewanego, a w konsekwencji zmniejsza obciążenie systemu klimatyzacji.

Sterowanie i Automatyka

Centrale VUT/VUE 300 H2 mini EC A14 / VUT/ VUE 300 V2 mini EC A14 są wyposażone w typ automatyki A14 w postaci panelu sterowania A14 z dotykowym wyświetlaczem LED. Centrala wyposażona jest w system ochrony wymiennika przed zamarzaniem. W przypadku spadku temperatury poniżej ustawionego progu, wbudowany termostat inicjuje wyłączenie wentylatora nawiewnego. Strumień ciepłego powietrza wywiewanego o temperaturze pokojowej, przepływa przez wymiennik ogrzewając go i powodując roztopienie szronu. Po ustaniu ryzyka zamarzania, centrala powraca do standardowego trybu pracy.

-włączenie / wyłączenie centrali
-regulacja prędkości obrotowej wentylatorów (trzy prędkości)
-ręczne otwarcie / zamknięcie by-pass'u
-wskaźnik konieczności obsługi filtra
-wskaźnik alarmu

W sezonie zimowym w wymienniku ciepła następuje wymiana energii pomiędzy strumieniami powietrza: chłodne powietrze czerpane z zewnątrz jest ogrzewane ciepłem z powietrza usuwanego z pomieszczenia. W procesie schładzania powietrza wywiewnego w wymienniku mogą powstawać skropliny. Jeżeli temperatura powietrza na czerpni wynosi poniżej -5 ° С, istnieje ryzyko zamarzania skroplin. Funkcja elektronicznego systemu ochrony wymiennika przed zamarzaniem zabezpiecza rekuperator przed ryzykiem zamarzania. Funkcja umożliwia wyłączenie wentylatora nawiewnego według wskazań czujnika temperatury. Ciepłe powietrze usuwane z pomieszczenia ogrzewa wymiennik ciepła, a po ustaniu ryzyka zamarzania, następuje uruchomienie wentylatora nawiewnego i centrala kontynuuje prcę w trybie normalnym.


W centrali zastosowano silniki komutowane elektronicznie typu EC z zewnętrznym wirnikiem i łopatkami wygiętymi do przodu. Tego typu silniki są obecnie najbardziej

Vents Dok.tech. VUT 300 mini

Dokumentacja techniczno rozruchowa

Pobierz (12.56M)

Vents Karta kat. VUT 300 mini

Karta produktu VUT 300 mini Vents

Pobierz (1.9M)

PowiązaneProdukty